شهید امیدعلی اسماعیلی

شهید امیدعلی اسماعیلی
نام پدر: غلامعلی
نام مادر: شربتی
تاریخ تولد: 8 تیر 1331
محل تولد: شهرستان مهران
تحصیلات: دیپلم
ارگان اعزام کننده: بسیج
تاریخ شهادت: 23اسفند 1366
محل شهادت: شاخ شمیران عراق
مزار: گلزار شهدای بخش صالح آباد زادگاهش

وصیت نامه:
بسم الله الرحمن الرحیم
وَلَاتَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلُوا فِی سبیلِ اللّهِ أَمواتاً بَلْ أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ یرزقونَ
وصبت نامه معلم و دانشجوی شهید امیدعلی اسماعیلی
با سلام و درود به پیشگاه یگانه منجی عالم بشریت حضرت محمد(ص) و درود به محضر گرامی امام زمان(عج) و سلام به حضور نایب برحقش امام خمینی و با درود بر شهدای اسلام از هابیل تا شهدای جنگ تحمیلی.
خداوندا تو خود آگاهی که من راه شهادت را اگاهانه، از روی بینش و با طیب خاطر انتخاب کرده ام، زیرا مطمئنم که تو به عهد خود وفا خواهی کرد و ما را از روزی خود بی نصیب نخواهی نمود. و از طرفی یقین دارم که حمایت کردن از حکومت جمهوری اسلامی مورد رضای توست و من هم راضی به رضای توام و با علم به اینکه در طول تاریخ همواره جق و باطل با یکدیگر در ستیز بوده اند و تو همواره حق را یاری نموده ای.
پس بنابراین همواره جق و باطل با یکدیگر در ستیز بوده اند و تو همواره حق را یاری نموده ای. پس بنابراین انسان واقعی کسی است که تا حق را تشخیص داد.، جانب ان را گرفته و جامه ذلت که همانا خاموشی{است} نپوشد و من که یک شیعه هستم این درس را از مولایم حسین ابن علی(ع) اموخته ام که فرمود: هیهات من الذله. و هم اکنون که فرزند برحقش، پرچم حق را برافراشته، بر ما حسینیان است که با خون خود نهال اسلام را آبیاری کنیم و این پرچم را هم چنان برافراشته نگه داریم، تا شاید خداوند رحمان  از سر تقصیر من گنهکار بگذرد و قلم عفو بر صفحه اعمالم بکشد . ان شاءالله
حال با این مقدمه چند سطری درد دل با شما پدر، مادر، همسر، فرزند، برادر، خواهر، و دیگر بستگان می دانم همه شما به من دلبستگی کامل دارید و جداییم برای شما ناگوار و طاقت فرساست و من هم به یکایک {شما} عشق می ورزم و بریدن از شما برایم تحمل ناپذیر است. اما راهی که انتخاب کرده ام عشقی است فراتر از عشق به شما و آنهم شهادت در راه خداست و این بزرگترین معامله وسعادتی است که اسنان می تواند با خدای خود انجام دهد.
اکنون پدر جان تو خوشحال باش که فرزندت موفق شده است با خدایش سودایی به این عظمت انجام دهد.
و تو مادرم شیردل باش و از اینکه فرزندت را از دست داده ای غم مخور و برایم گریه مکن و رضا را به جای من بو کن و از هدیه ای که در راه خدا داده اید، اظهار پشیمانی و ندامت مکن و از خدا بخواه که به تو صبر و استقامت عطا کند و بچه هایم را چنان سرپرستی کن که کمبود پدر را احساس نکنند.
و تو همسر رنجدیده ام می دانم در این مدت کوتاه زندگی که با بودی روز خوش به خود ندیده ای امیدوارم پاداش این همه زحمت من را خداوند در روز قیامت به تو ارزانی دارد. همسرم از این به بعد برای فرزندانم هم پدر باش و هم مادر.
و شما برادراتم برای هر کدام از بچه هایم پدری دلسوز و مهربان باشید و رضا را به جای من به برادری قبول کنید و شما خواهرانم از کمبود من نگران نباشید و فرزندانم را به جای من بپذیرید.
 و تو فرزندم رضا از کمبود من نگران نباش. زیرا در پیشگاه خداوند عزیز هستید، امیدوارم بعد از اینکه به سن 7 سالگی رسیدی نماز خواندن را که رکن دین است آغاز کنی و در پیروی از دین مبین اسلام و ولایت فقیه کوشا باشی و از به جا آوردن فروع دین کوتاهی مکن.
و شما دخترانم امیدوارم در آینده زنانی مونه و معتقد به اسلام و یاران خوبی برای اسلام باشید.
و در مجموع به خانواده ام سفارش می کنم چنانچه مایل به پاسداری از حرمت خون شهیدان و بالاخص خون حقیر می باشید از این به بعد بهتر از قبل از اسلام و ولایت فقیه حمایت و پشتیبانی کنید، میادا شهید شدن من باعث دلسردی شما بشود.  انتظار دارم دوستان و یاران صدیقی برای ولایت فقیه باشید، یرا قصور در این خصوص مساوی است یا پایمال شدن خون شهیدان و حاشا از شما که چنین باشید. با احترام به خون پاک شهیدان و امید به پیروزی رزمندگان اسلام.
امیدعلی اسماعیلی
اعزامی از سپاه پاسداران مهران
19/12/1366

 

 

ارتباط با ما